Centrum Techniki Rolniczej

Tel. +48 61 285 38 28

E-mail: ctr@goldoni.pl

Do sadu proponujemy

Ciągniki do sadu Goldoni

Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o. od 2005 roku jest wyłącznym przedstawicielem marki GOLDONI w Polsce. Oferowane przez nas specjalistyczne ciągniki włoskiego producenta z rejonu Modeny, a dokładnie Migliarina di Carpi są znane pod każdą szerokością geograficzną. Ta rodzinna fabryka ciągników dział na rynku od 1926 roku. Wszystkie modele mają bardzo charakterystyczny, nie ulegający nowym trendom, wygląd. Rozpoznawalną metalową, trochę kanciasta maskę i bardzo mocną budowę.

 

Produkcję Goldoni można określić jednym zdaniem: "Moc w pigułce" Seria ciągników sadowniczych to przede wszystkim modele Energy. Modele 60 (58KM) i 80 (75KM) stanowią one esencje włoskiej marki spod Modeny. Ciągniki są krótkie (mają ok.300cm długści) i dzięki znakomitemu skrętowi zawracają na znacznie mniejszej przestrzeni niż konkurencja. Szerokość zewnętrzna tego modelu wynosi 134cm. Atutem Goldoni jest bardzo prosta budowa oraz ograniczona do minimum elektronika ciagnika. Dzięki temu użytkownik nie jest uzależniony od serwisu przez cały okres ekspoloatacji ciągnika. Energy ma bardzo mocno zbudowany przód ciągnika. Przednie mosty oraz zwrotnice są zbudowane zupełnie inaczej, zdecydowanie solidniej, niż u konkurencji w modelach z przedziału 50-65KM.

 

Model Energy 60 to najbardziej popularny ciągnik sadowniczy z całej oferty GOLDONI. Wynika to z faktu, że jego moc 58KM jest idealna do większości sadów, które rosną w naszym kraju. Poza tym trudno na rynku znaleźć ciągnik w takim przedziale mocy, który charakteryzuje się osięgnięciem wysokiego momentu obrotowego przy relatywnie niskich obrotach silnika. Atutem jest też niskie zużycie paliwa 3,5 l/mth w opryskiwaczu, a w ciężkich pracach nie przekracza 4,7 l/mth. Skrzynia biegów we wszytkich modelach powyżej 49KM jest identyczna i składa się z dwuzakresowej przekładni 8+8 i 16+8. Na pierwszej z nich funkcjonuje bardzo przydatny szybki rewers, a na drugiej każdy z biegów jest zredukowanych o 20% w celu zwiększenia oszczędności na paliwie. Niniejsza przekładnia daje możliwości pracy w zakresie szybkości jazdy na posiomie 0,3km/h – 30km/h ( w Energy 60 ) i 0,4km/h – 40km/h ( w Energy 80 ). Mocniejszy model posiada wyświetlacz prędkości jazdy i prędkości wałka. Od konkurencji seria Energy tzw. wysokim profilu wyróżnia się również dużym prześwitem sięgającym aż 33cm.

 

Dodatkowo od początku 2013 roku modele Energy wyposażane są też w polską kabinę marki Naglak, która została wyciszona lepiej niż włoski oryginał między innymi dzięki wyposażeniu jej w tapicerkę. Kabina jest odrobinę wyższa od pierwowzoru dzięki czemu wysoki opertator ma więcej przestrzeni nad głową. Nasze ciagniki wyposażamy tez wedle życzeń klienta w przedni TUZ, przedni W.O.M. (model 80) oraz np. przedni podnośnik do palet. Goldoni seria Energy to zdecydowanie najbardziej popularny model sprzedawany do polskich sadowników. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu i naszych przedstawicieli w celu lepszego zapoznania się bardzo dobrym produktem oferowanycm przez Goldoni.

 

Goldoni w swojej ofercie posiada również inne modele sadownicze. Najnowszym ''dzieckiem'' fabryki z Miglarina di Carpi jest Ronin. Model, który wyróżnia się nowoczesą sylwetką na tele całej oferty Goldoni. Jego ogrągła maska oraz oryginalna, zaokraglona oraz znakomicie przeszklona kabina typu Panoramic tworzą designerski ciągnik na miarę XXI wieku. Ronin występuje w dwóch wersjach silnikowych. Model z symbolem 40 ma moc 38KM, a model 50 napędzany jest wysokoprężnym silnikiem Lombardini o mocy 49KM. Oprócz nietuzinkowego wyglądu Ronin posiada wszystkie cechy czerwonych ciągników z Carpi. Jest wąski (od 126cm), krótki (ok.295cm), ma świetny skręt i bardzo przyjazną operatorowi skrzynię biegów 12+12 z szybkim rewersem. Poza tym, dzięki zastosowaniu nowej, wzmocnionej przedniej osi, Ronin ma możliwość zamontowanie fabrycznego przedniego TUZ i W.O.M. Do tej pory to rozwiąznie było zarezerwowane do większych modeli Goldoni.

 

Najbardziej popularną i jednocześnie najstarszą serią ciagników GOLDONI jest linia Star, która jest produkowana od ponad 20 lat. Ciagniki tej serii, w odpowiedzi na zapotrzebowania rynku, ewaluują w zakresie mocy natomiast ich wygląd jest bardzo tradycyjny i niewiele zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. W Goldoni bardzo ceni się tradycję i z uwagi na nią seria Star za zewnatrz pozostaje niezmieniona. Osobna kwestia jest natomiast wnętrze, które podaża za najnowszymi rozwiązaniami technicznymi wprowadzanymi w ciągnikach. Modele Star mają moc 48KM (bez możliwości założenia fabrycznej kabiny) oraz model Star 90 (83KM) i Star 100 (95KM), które mają możliwośc założenia zarówno kabiny niskiej, profilowanej (wysokość ciągnika z taką kabiną na niskim profilu nie przekracza 175cm! ). W Polsce najczęściej sprzedawany jest jednak tzw. wysoki profil, czyli maksymalnie duży prześwit ciągnika i w kompletacji z tradycyjną kabiną. Zarówno do ciągnika o mocy 83KM i 95KM można zamontować w opcji przedi TUZ i W.O.M. Najmocniejsze ciagniki Goldoni sprawdzają się na wielkoobszarowych sadach położonych w trudnych terenach, gdzie duża moc w małym ciągniku jest niezbędna.

 

Zapraszamy do zapoznania się z całą gama specjalistycznych ciagników, włoskiej marki GOLDONI